• Lekcje z historii

W piątek miała miejsce prelekcja w klasie VIII pt. Wydarzenia w Kopalni Węgla Kamiennego „Wujek”. Prelekcja została przeprowadzona przez mieszkańca Starego Chwalimia Pana Andrzeja Jóskowskiego. Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi za lekcję historii.

• II Festiwal Piosenki Wiosennej

21 marca wiosnę przywitaliśmy bajkowo. Tego dnia odbył się II Festiwal Piosenki Wiosennej pt. "W bajkowej krainie". Uczestnicy konkursu zaprezentowali piosenki z bajek, a cała szkoła wspierała ich wspólnym śpiewem. Jury miało niemałe wyzwanie by wyłonić najlepszych. W kategorii zespoły najlepsi okazali się:

06.02.2024 r. obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.

Z tej okazji 4 marca panie z Filii Bibliotecznej w Starym Chwalimiu zaprosiły p. Magdalenę Gorgol z Powiatowej Komendy Policji w Szczecinku oraz Izabelę Jadwiżyc z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinku na pogadankę i projekcję multimedialną.

• Wirtualna gazetka szkolna

WIRTUALNA GAZETKA SZKOLNA już w naszej szkole.

Na korytarzu zamontowany został wysokiej jakości ekran 75 calowy LED, na który. od 29.02.2024 r. uczniowie mogą śledzić informacje i edukacyjne programy.

Multimedialny odpowiednik tablicy korkowej daje duże możliwości w zakresie publikowania treści : zdjęć, filmów, dokumentów PDF, animacji przybliżających wiedzę przedmiotu, przypominające o ważnych wydarzeniach, świętach, zasadach obowiązujących w szkole, informacje z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki, kronikę historyczną, fiszki językowe, zegar odmierzający czas do wakacji lub dowolnego wydarzenia i wiele innych.

• Gminny Konkurs Polonistyczny

Z dumą informujemy, że uczniwie klasy 5 zdobyli I miejsce w III Gminnym Konkursie Polonistycznym. Zwycięska drużyna to:

- Hanna Walczak,

- Patrycja Filipek,

- Jagoda Patyńska,

- Oliwier Siniarski.

Uczniów do konkursu przygotowała niezawodna Pani Elżbieta Kraska. Gratulujemy !!!

• Data i godzina

Piątek 29.03.2024