Szkoła Podstawowa w Starym Chwalimiu

 

Nawigacja

NASZA SZKOŁA

 • UWAGA RODZICE!
  04.12.2018

  Przypominamy Rodzicom dzieci korzystających z posiłków refundowanych, że w grudniu trzeba złożyć ponownie wniosek o dożywianie dziecka, by mogło jeść posiłki od 2 stycznia 2019r.

 • STOP CYBERPRZEMOCY!
  07.12.2018

  Seksting i cyberprzemoc - pod tym hasłem odbyło się spotkanie profilaktyczne klas VI-VIII z Panią Pauliną Peciak Nazarewską ze Straży Miejskiej w Szczecinku. Uczniowie dowiedzieli sie jakie zagrożenia kryją się w internecie oraz jak przestrzegać Netykiet. 

 • Coraz bliżej święta!
  06.12.2018

  Choć śnieg i mróz jeszcze nie dotarły w nasze strony, to świąteczna atmosfera zagościła wraz z Orszakiem Mikołaja. Uczniowie klasy VI z wychowawczynią Panią Elżbietą Kraską zadbali, by w ich klasie roznosił sie zapach świąt, a świąteczny klimat motywował do nauki i lepszych ocen. W końcu za 2 tygonie Mikołaj powróci - byle nie z rózgą wink

 • Orszak Mikołajkowy
  06.12.2018

  Ho, Ho Ho! Czy są w tej szkole grzeczne dzieci? O tym Mikołaj ze swoim orszakiem śnieżynek i elfów mógł sie przekonać osobiście. Starsi koledzy i koleżanki z Samorządu Uczniowskiego postanowili zrobić miłą niespodziankę młodszym klasom. Prezentom i uśmiechom nie było końca. Pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem dodatkowym bonusem.

 • Kawiarenka "Słodka Czwórka"
  05.12.2018

  Uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią Panią Marzena Tarkowską w końcu zrealizowali swoje marzenie o ...szkolnej kawiarence! Na szkolnym korytarzu zawitały stoliki z przepysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców z klasy IV.

 • "Doktor Dolittle i jego zwierzęta, czyli filmowe safari "
  30.11.2018

  Uczniowie z klas I-III oraz przedszkolaki z naszej szkoły wybrały się dziś do Szczecinka, by wziąć udział w interaktywnym widowisku multimedialnym "Doktor Dolittle i jego zwierzęta, czyli filmowe safari " zaprezentowane przez Teatr Show. Podczas seansu w kinie Wolność dzieci mogły spróbować swoich sił jako aktorzy w przedstawieniu i zobaczyć się na dużym ekranie.

 • Dyskoteka andrzejkowa
  27.12.2018

  Długo wyczekiwana, pierwsza w tym roku szkolnym! DYSKOTEKAAAA! Dyskoteka wyszła super :) każdy był zadowolony. Co do dekoracji zajęły się dziewczyny razem z Panią MarzenąTarkowską. Z poczęstunku zostało jeszcze dużo rzeczy, ponieważ każdy coś przyniósł. Zabawa zakończyła  się o 19.30. Jż czekamy na bal karnawałowy - będzie się działo!

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia
  23.11.2018

  25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia !
  Czy wiecie, że.......


  25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w setną rocznicę niezwykłego wydarzenia. Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt brał udział w polowaniu, w trakcie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent kazał przerażone zwierzątko uwolnić. Świadek tego wydarzenia narysował uwolnionego misia pod opieką Prezydenta, jeden z producentów zabawek, wykorzystał rysunek jako model nowej zabawki nazwanej na cześć Prezydenta „Teddy Bear”. Od tego dnia pluszowe zabawki towarzyszą zarówno małym dzieciom, młodzieży jak i dorosłym. Są przy nas od najmłodszych lat, w chwilach radość, wtedy gdy się boimy czy gdy potrzebujemy otuchy.
   

 • Bal Pluszowego Misia w klasach I-III i w przedszkolu
  23.11.2018

  Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci - więc najmłodsi uczniowie naszej szkoły z okazjii Światowego Dnia Pluszowego Misia bawili się na Balu. Tego dnia pluszowy przytulak był obowiązkowym wyposażeniem każdego ucznia. 

 • Klasa IV z wizytą w Bibliotece
  27.11.2018

  Klasa IV udała się na ciekawą  lekcji języka polskiego. W Bibliotece w Starym Chwalimiu uczniowie rozwiązywali zadania pod okiem Pani Marleny.

 • 21 listopada - Dzień Życzliwości
  21.11.2018

  Niech w tym szczególnym dniu zagości u nas życzliwość i pozostanie już na zawsze...W życzliwej atmosferze łatwiej odnosi się sukcesy!

 • Koła zainteresowań
  20.11.2018

  Koła zainteresowań (klik)

  ZAPRASZAMYwink

 • Koncert "Muzyka bez granic"
  16.11.2018

  Dziś w  murach naszej szkoły zagościła muzyka na żywo w wykonaniu prawdziwych wirtuozów. 

 • Konkurs IPN dla klas II i III "Wokół symboli narodowych"
  14.11.2018

  Dzieci z klas II i III mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat sympoli narodowych pod czujnym okiem pana Tomasza Podsiadło.

 • Wycieczka do Koszalina
  15.11.2018

  Uczniowie naszej szkoły wybrali się do Multikina w Koszalinie na seans „ Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Efektywna produkcja Disney’a zrobiła na wszystkich wielkie wrażenie. Kolejnym punktem wyjazdu był park trampolin Play Park, gdzie na uczniów czekały różnej wielkości trampoliny, ścieżki akrobatyczne, batuty, baseny z gąbkami i inne atrakcje. Pod opieką profesjonalnych trenerów dzieci mogły ćwiczyć skoki, podskoki, salta, przewroty. Część młodzieży wykazała się umiejętnością wykonywania różnego typu salt i przewrotów, inni woleli spokojne skoki.  Uczniowie mogli wyjechać dzięki opiece p. Elżbiety Kraski, p. Jolanty Wieliczko oraz p. Małgorzaty Zaborowskiej.

 • STOP DOPALACZOM!
  13.11.2018

  Trudne rozmowy o naszych dzieciach. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczniów przed spotkaniem z wychowawcami klas odbyło się spotkanie rodziców i nauczycieli z edukatorem zdrowia Panią Izabelą Jadwiżyc z Sanepidu. Tematem spotkania był problem, o którym rodzice i nauczyciele zazwyczaj dowiaduja się na końcu czyli... szkodliwość dopalaczy i innych środków psychoaktywnych na dzieci i młodzież. 

 • Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości
  09.11.2018

  Dnia 9 listopada 2018 r. odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowany przez uczniów klasy VI i V pod opieką wychowawczyń Elżbiety Kraski i Jolanty Wieliczko. Uwagę przyciągała piękna dekoracja, którą pomogły przygotować panie Maria Kłyszejko, Marzena Tarkowska, Agnieszka Stępień. O godzinie 11.11 wspólnie został odśpiewany hymn. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie klasy VI i V  recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Apel przede wszystkim miał  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje.

 • Z wizytą w przedszkolu "Bajkowa Kraina" w Barwicach
  08.11.2018

  Z wizytą w przedszkolu "Bajkowa Kraina" w Barwicach. Dzieci z koła teatralnego oraz koła plastycznego pod opieką Pani Ewy i Pani Marii zaprezentowały swoim młodzym koleżankom i kolegom przedstawienie "Bądź bezpieczny na drodze". Przedszkolaki w atrakcyjny sposób mogły poznać przepisy ruchu drogowego. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze przedstawienie dla tak wdzięcznie publiczności.

 • Przedstawienie dla podopiecznych WTZ
  08.11.2018

  Przedstawienie dla podopiecznych WTZ w gościnnych murach Ośrodka Kultury w Barwicach. Dzieci z koła teatralnego oraz koła plastycznego pod opieką Pani Ewy i Pani Marii zaprezentowały swoje przedstawienie "Bądź bezpieczny na drodze"

 • XVI Biegi Uliczne Miasta i Gminy Barwice z okazji 100-lecia Niepodległości Polski
  07.11.2018

  W środę 07.11.2018r. odbyły się XVI Biegi Uliczne Miasta i Gminy Barwice z okazji 100-lecia Niepodległości Polski.Nasi reprezentanci godnie zaprezentowali się i zdobyli w sumie 11 medali w różnych kategoriach wiekowych. Chwała Bohaterom!
  KLASYFIKACJA:
  Rocznik 2011 i młodsi: Remez Iwona - 1 miejsce, Stupak Julia - 3 miejsce, Jarząbek Dariusz - 3 miejsce.
  Rocznik 2010: Patyński Jan - 3 miejsce
  Rocznik 2009: Żelazko Kacper - 1 miejsce
  Rocznik 2008: Apanowicz Wiktor-2 miejsce, Kłyszejko Bartosz -3 miejsce, Kornelia Smółka -3 miejsce
  Rocznik 2006 : Bernecki Kacper-3 miejsce
  Rocznik 2004 i starsze: Kułak Magdalena - 1 miejsce, Redner Aleksandra - 2 miejsce.

   

strona: