Szkoła Podstawowa w Starym Chwalimiu

 

Nawigacja

 • Owocowo-warzywne pyszności
  15.10.2018

  Klasa III wraz z Panią Ewą przygotowała dziś warzywne chipsy i przepyszne soki owocowo-warzywne w ramach programu "Warzywa i owoce w szkole" 

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
  12.10.2018

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przyszykował miłą niespodziankę dla grona pedagogicznego, pracowników szkoły oraz emerytów. Podczas uroczystej akademii miała miejsce Szkolna Gala Oskarowa, podczas której uczniowie nagrodzili wszystkich pracowników szkoły nagrodami w postaci stauetek oskarowych. "Gwoździem programu" był tort od klasy ósmej. Opiekunowie Samorządu dziękują uczniom za zaangażowanie i kreatywnoś. 

 • Jesienne sałatki pierwszaków
  03.10.2018

  Jesień to czas zbierania plonów i szykowania przetworów na zimę. Klasa I wraz z wychowawczynią Panią Karoliną przygotowała dziś pyszne sałatki owocowe i warzywne w ramach szkolnego programu "Owoce i warzywa w szkole". Jesień to nie tylko piękna pora roku gdyż ma swoje niepowtarzalne smaki świeżych owoców i warzyw. 

 • Kolory jesieni
  03.10.2018

  Na korytarzu naszej szkoły zagościła dziś piękna polska złota jesień. Dyniowa dekoracja jesienna pojawiła się w  holu szkoły. Przygotowana przez uczniów ekspozycja promienieje wszystkimi kolorami symbolizującymi jesień.

 • Teatr Kurtyna
  02.10.2018

  Dziś w szkole gościliśmy Teatr Kurtyna ze spektaklami profilaktycznymi.

 • Jesienne drzewa
  02.10.2018

  Przedstawiamy klasę III i zawsze uśmiechniętą Panią Ewę. Dziś trzecioklasiści ciężko pracowali, by ukazać cały urok jesiennych dzew. Ich piękne prace w pełni oddały klimat polskiej złotej jesieni.

 • Pierwszy numer "Szkolniaka"
  01.10.2018

  Właśnie ukazał się pierwszy numer szkolnej gazetki SZKOLNIAK redagowanej przez uczniów pod opieką Pani Elżbiety. Zachęcamy do lektury. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego będą rozprowadzać gazetke podczas przerw na korytarzach szkoły. Nasi uczniowie tworzą ją dla was i z myślą o was drogie koleżanki i koledzy. 

 • klasa II jest EKO!
  01.10.2018

  Klasa II ze swoją wspaniałą wychowawczynią Panią Marią zaprezentowała prace promujące selektywną zbiórkę odpadów. Dzieci już wiedzą jak segregować odpady i chciały podzielić się swoją wiedzą ze wszystkimi, którym dobro naszej planety leży na sercu. 

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
  29.09.2018

  Dziś przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania!!! Przypominamy o czytaniu lektur szkolnych najlepiej na głos - młodszemu rodzeństwu lub koleżankom i kolegom. Z pożytkiem dla siebie i innych

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
  28.09.2018

  Dziś na korytarzach naszej szkoły pojawiły się "patrole" sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów i wszystkich pracowników szkoły. Inincjatorami akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia byli nauczyciele matematyki Pani Ewa i Pan Arkadiusz. Egzamin zaliczony, a dla wszystkich uczestników na pamiątkę wręczono ceryfikaty. 

 • Szkolna akcja BOHATER ON.
  28.09.2018

  Pamiętamy o powstańcach warszawskich i dziękujemy za wolność.Uczniowie naszej szkoły napisali kartki pocztowe do tych, dzięk którym możemy żyć w niepodległym kraju i pamiętać o ich bohaterskiej walce. 

 • Z wizytą w Toruniu
  28.09.2018

  28 września klasy V, VI,VIII pod opieką p. Małgorzaty Mastyło, p. Jolanty Wieliczko, p. Elżbiety Kraski wybrały się na całodniową wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wyjazdu był seans w Planetarium. Film był bardzo realistyczny i zrobił na uczniach ogromne wrażenie. Następnie uczniowie spacerowali po Staromiejskiej Dzielnicy z zespołem zabytków Starego Miasta. Udali się między innymi do Bazyliki katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, wąskimi uliczkami przeszli pod Krzywą Wieżą, z którą związana jest legenda o pewnym zakochanym zakonniku oraz przed dom Mikołaja Kopernika. Po obiedzie wyruszyli do Ratusza Staromiejskiego, gdzie odbyła się lekcja dydaktyczna, w której uczniowie aktywnie wzięli udział. Był także czas do dyspozycji grupy na zakup pamiątek i lodów. Ostatnim punktem wycieczki były zajęcia w Muzeum Piernika. Uczniowie dowiedzieli się, skąd wzięła się nazwa toruńskiego piernika, poznali przyprawy i produkty używane do wyrobu pierników. Wspaniałą podróż do krainy zmysłów uwieńczył własnoręcznie wypieczony piernik, który stał się pamiątką wizyty w Toruniu.

  https://spstarychwalim.edupage.org/album/?

 • Konkurs na logo naszej szkoły
  27.09.2018

  Ogłaszamy konkurs na logo szkoły. Prace można składać w sekretariacie lub wysyłać projekty graficzne w formie elektronicznej: stchwalimszkola@interia.pl

 • Moja Pierwsza LEGITYMACJA SZKOLNA
  26.09.2018


  Uczniowie klasy pierwszej otrzymali dziś legitymacje szkolne. 
   

 • Ogólnopolska akcja “Sprzątanie świata”
  21.09.2018


  W słoneczny piątkowy poranek uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wyruszyli zaopatrzeni w rękawiczki i worki na akcję „Sprzątanie świata”. Dbałość o naszą planetę i działania proekologiczne są ważnym elementem życia szkolnego. Celem dzisiejszej akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska połączone z dobrą zabawą. Niestety śmieci jak zwykle było dużo, ale wspólnymi siłami udało nam się oczyścić wyznaczone tereny. Po powrocie do szkoły czekały na nas ognisko i kiełbaski.  Sprzątanie świata wejdzie na stałe do kalendarza szkolnych imprez.
   

  https://spstarychwalim.edupage.org/album/?

 • NOWY ROZKŁAD JAZDY
  15.09.2018

  OD PONIEDZIAŁKU

  OBOWIĄZUJE NOWY ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW.

  DO POBRANIA W PLIKACH pdf:

  przywoz.pdf

  odwoz_stary_chwalim.pdf

  odwoz_barwice.pdf

   

   

   

 • Międzynarodowy Dzień Piśmiennictwa
  13.09.2018

  Dnia 13. września klasa VI pod opieką Pani Elżbiety Kraski uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych przez Panią Marlenę Ciecieląg z okazji obchodzonego 10. września Międzynarodowego Dnia Piśmiennictwa. Uczniowie podzieleni na dwie grupy rywalizowali w różnych konkurencjach, m.in. wykreślance, dyktandzie, kalamburach, odmianie rzeczownika. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały każde zadanie. Konkurencje zakończyły się remisem. Dogrywka zdecydowała o zwycięstwie grupy A.

  https://spstarychwalim.edupage.org/album/?

 • Wycieczka klasy I i II
  04.06.2018

  W poniedziałek, 4 czerwca 2018r.  klasa I i II pod opieką swoich wychowawców: Marii Kłyszejko i Ewy Grzeszczyk wspólnie wybrały się na wycieczkę do Parku Owadów "Owadogigant" w Lubnicy. Uczniowie obejrzeli olbrzymie modele różnych owadów jednocześnie wysłuchując opowieści przewodnika o ich budowie, sposobie zdobywania pokarmu, trybie życia oraz różnych ciekawostek o tych owadach. Bardzo ciekawa była również lekcja o paleontologach, naukowcach badających historię życia na Ziemi na podstawie szczątków organizmów roślinnych i zwierzęcych zachowanych w warstwach skorupy ziemskiej. Podczas tej lekcji każdy z uczniów na chwilę stał się takim paleontologiem i sam ze skamieniałości wydobywał szczątki różnych owadów. Dzieci również miały okazję fantastycznie pobawić się w piratów i skorzystać z różnych atrakcji na placu zabaw, m.in. z dmuchanych zamków, przejażdżki wodnymi łódkami i gokardami, kolejki linowej, trampolin, parku linowego i jeszcze wielu innych atrakcji. Wycieczka była bardzo udana!!! Do szkoły dzieci wróciły zmęczone ale pełne wrażeń i wspomnień na całe życie.

   

 • ATOMOWI NAUKOWCY
  22.05.2018

  We wtorek 22 maja 2018r. naszą szkołę odwiedził pewien gość, który w programie pt. "Atomowi naukowcy" w ciekawy, zabawny, a w niektórych momentach "wybuchowy" sposób przedstawił nam kilka praw fizyki i chemii. Takie lekcje są bardzo ciekawe i chętnie bierzemy w nich udział tym bardziej , że udział uczniów był dosłowny. Tak, tak, to uczniowie pod kontrolą naszego gościa wykonywali większość doświadczeń. Było SUPER!!!yes

   

 • KLASA II W BIBLIOTECE WIEJSKIEJ
  21.05.2018

  W dniu 21 maja odwiedziliśmy cała klasą Bibliotekę Wiejską w Starym Chwalimiu, gdzie Pani Marlena Ciecieląg przeprowadziła z nami bardzo ciekawą lekcję dotyczącą lektur "Kubuś Puchatek" i "Chatka Puchatka" A.A.Milne. Obie te książki przeczytaliśmy wcześniej w klasie z naszą wychowawczynią w ramach codziennego czytania pt. "Poranek z książką". Lekcja była w formie rywalizacji dwóch zespołów na które zostaliśmy podzieleni. Uzupełnialiśmy opisy bohaterów, układaliśmy puzzle dotyczące lektur, liczyliśmy i odgadywaliśmy ukryte hasła i przede wszystkim bardzo dobrze się bawiliśmy. A na koniec otrzymaliśmy słodki upominek. Dziękujemy Pani Marlenie. W Trzeciej klasie także Panią chętnie odwiedzimy smiley

strona: