Szkoła Podstawowa w Starym Chwalimiu

 

Nawigacja

Witamy na naszej stronie

Aktualności

V Otwarte Halowe Mistrzostwa Szczecinka w skoku wzwyż.

W dniu 08.12.2017 r. w Szczecinku odbyły się V Otwarte Halowe Mistrzostwa Szczecinka w skoku wzwyż. W konkursie uczestniczyli również uczniowie z Szkoły Podstawowej w Starym Chwalimiu. Nasi skoczkowie zanotowali bardzo dobry występ, ustanawiając wiele wartościowych wyników oraz nowych rekordów życiowych. Łącznie zdobyli 8 medali. Najwartościowsze wyniki  oraz Zuzanna Piątek 120 cm, Dominik Osicki 130 cm, Jakub Zając 130 cm.

XV BIEGI ULICZNE Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI.

9 listopada 2017 roku w Barwicach odbyły się XV Biegi Uliczne Miasta i Gminy Barwice z okazji Święta Niepodległości Polski. Biegi co roku symbolicznie upamiętniają rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Biegi składały się z dwóch części, w pierwszej rywalizowały klasy I-III. ( rocznik 2010-2008), w drugiej zaś uczniowie z klas IV-VII  (rocznik 2007 i starsi). Najlepsi biegacze uhonorowani zostali medalami i dyplomami.

Wizyta w krainie bąbek
14.11.2017

Coraz bliżej święta, więc najmłodsi uczniowie postanowili sprawdzić jak powstają bąbki choinkowe. We wtorkowy poranek dzieci z klas I-III udały się z wychowawcami do fabryki bąbek choinkowych w Koszalinie. Każdy mógł prześledzić proces technologiczny powstawania bąbek własnoręcznie przystroic bąbki, które w tym roku ozdobią szkolną choinkę. 

Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

 12 października 2017r. drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Starym Chwalimiu uczestniczyła w Mistrzostwach Powiatu Szczecineckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych na dystansie 10x800 m w ramach Igrzysk Dzieci. Zawody odbywały się na terenach OSIR-u w Szczecinku.

Z wizytą w Hubertówce Zofiówce
27.09.2017

W środowe południe dzieci z klas I i III z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Drawskiego Parku Krajowego.
Podczas zielonej lekcji dzieci mogły na żywo podziwiać piękno przyrody, jak i dowiedzieć się wielu ciekawych faktów z życia lasu. Pracownicy Nadleśnictwa Czaplinek zapewnili nam mnóstwo atrakcji takich jak przejażdżka bryczką konną, lekcję przyrody na ścieżce edukacyjnej, warsztaty pszczelarskie oraz ognisko.

https://spstarychwalim.edupage.org/album/?

Sprzątanie Świata

" Nie ma śmieci - są surowce" - hasło tegorocznego Sprzątania Świata było motywem przewodnim różnorodnych prac plastycznych uczniów w naszej szkole. Efekty tej pracy można zobaczyc na zdjęciach.

 

Galeria:

http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=138

Cyrk Heca


W czwartkowy poranek (09.06.) na sali gimnastycznej zawitali artyści z Cyrku Heca. Uczniowie mogli podziwiać popisy, jak również brać udział w cyrkowych zabawach. Wśród wielu sztuczek przedstawionych publiczności największą atrakcją okazał się przepiękny oswojony pyton, kyórego dzieci mogły dotknąć. 

 

DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Dnia 05 czerwca 2017 roku obchodzony był w naszej szkole DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO. Jak co roku obowiązywał strój w kolorach flagi Niemiec czarno – czerwono - żółtym. Na każdym pomieszczeniu w szkole zostały umieszczone niemieckie napisy, które przygotowali uczniowie klasy IV. Uczniowie klasy VI pod opieką pani Małgorzaty Mastyło przygotowali z tej okazji przedstawienie pt. „Rotkӓppchen” (Czerwony Kapturek.)

 

Galeria:

VIII BIEGI WIOSENNE Z OKAZJI DNIA DZIECKA.

31 maja 2017 roku na ulicach przyległych do boiska Orlik 2012 odbyły się VIII Wiosenne Gminne Biegi z okazji Dnia Dziecka i kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł pod hasłem "Biegam bo lubię". Jak co roku biegi podzielone były na dwie części, w pierwszej rywalizowali uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych, w drugiej zaś uczniowie klas IV-VI i starsi. Naszą szkołę reprezentowało 29 uczniów.

W rywalizacji z uczniami ze Szkół Podstawowych z Barwic i Piasków, świetny występ zanotowali nasi reprezentanci, zdobywając aż 15 medalowych pozycji. Spośród naszych uczniów medale zdobyli: złote ( Piątek Alicja, Żelazko Kacper, Łaszewski Grzegorz, Zając Jakub), srebrne: (Gigoń Dominik, Pańczyk Laura, Apanowicz Wiktor, Lipiński Marcin, Łomakin Alicja), brązowe: (Mateusiak Lena, Wysocki Sebastian, Kłyszejko Bartosz, Smółka Kornelia, Paszkiel Anna, Siniarska Oliwia ).

WYJAZD DO PARKU TRAMPOLIN FLY PARK

 

30  maja klasy IV – VI  pod opieką p. Elżbiety Kraski, p. M. Mastyło, p. Ł. Zająca wybrały się do Flay Parku w Koszalinie. Jest to obiekt z dużą ilością trampolin i innych atrakcji do akrobacji.

Na początku instruktorzy przeprowadzili rozgrzewkę, następnie uczniowie z radością fruwali w powietrzu i nie tylko. Niektórzy pod okiem trenerów próbowali wykonać salta, nurkowali w gąbkach, huśtali się na linach.

Spełniło się marzenie o lataniu.

photo

Środa 21.03.2018

liczba odwiedzin: 211390