Szkoła Podstawowa w Starym Chwalimiu

 

Nawigacja

NASZA SZKOŁA

 • 12 Listopada - DZIEŃ WOLNY!
  10.11.2018

  "Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.
  W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.
  Dzień wolny od zajęć lekcyjnych i wychowawczych pozwoli na spędzenie czasu wśród najbliższych, w gronie rodzinnym, by w radosnej, patriotycznej atmosferze godnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości."
   

 • Nasi najmłodsi
  05.11.2018

  W oddziale "0" zawsze króluje uśmiech, dobra zabaw, nauka i oczywiście Pani Marlenka, która dba by jej podopieczni chętnie przebywali w naszej szkole.

 • Wibrafon i Przyjaciele
  30.10.2018

  Muzyka łagodzi obyczaje, dlatego prawdziwi muzycy zawitali dziś w progi naszej szkoły, by uraczyć nas przepiękną muzyką na żywo podczas koncertu umuzykalniającego p.t "Wibrafon i przyjaciele"

 • Kleksografia
  26.10.2018

  Czy lektura musi być nudna, a lekcje polkiego monotonne? Z pwenością nie u pani Dyrektor. Uczniowie klasy IV mogli się przekonać, że Jan Brzechwa pisząc Akademię Pana Kleksa chciał tylko uszczęśliwić dzieci.

 • Kosmiczna lekcja
  26.11.2018

  Uczniowie klas IV - VIII odbyli wyprawę w kosmos wraz z goszczącym w szkole Planetarium Antares.

 • Kraciasty piątek
  26.10.2018

  Choć jesień w pełni to pogoda w tym roku nas rozpieszcza i rzadko jest w przysłowiową "kratkę". Za to u nas w szkole w kratkę bawią się uczniowie, nauczyciele i pan konserwator też.

 • Konkurs wiedzy o ruchu drogowym
  25.10.2018

  W czwartek 25.10.2018 odbył się konkurs dla klas I-III z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego "Bezpieczna droga do szkoły"

 • Przedstawienie pt. "Bądźmy bezpieczni na drodze"
  25.10.2018

  W czwartek 25.10.2018 wszystkie klasy mogły obejrzeć przedstawienie pt. "Bądźmy bezpieczni na drodze" przygotowane przez członków Koła Teatralnego i Koła Artystycznego wraz z opiekunami panią Marią i panią Ewą.

 • Spotkanie z dietetykiem
  25.10.2018

  W środę 24.10.2018 w związku ze Światowym Dniem Walki z Otyłością odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią dietetyk Ewą Janowicz ze Szczecinka. Uczniowie przygotowali plakaty promujące zdrowy tryb życia a pani Ewa pomogła zgłębić tajniki zdrowej diety, która jest kluczem do wspaniałego samopoczucia.

 • Ciekawa lekcja języka polskiego
  19.10.2018

  Klasa IV na języku polskim budowała Akademię Ambrożego Kleksa

 • XIII Halowe Mistrzostwa Barwic w Skoku Wzwyż
  19.10.2018

  Nasi uczniowie to prawdziwi mistrzowie "wysokich lotów". Gratulujemy medalistom oraz trenerowi Panu Łukaszowi! Bank z medalami znów rozbity!

 • Piątek w paski
  18.10.2018

  Kolejny piątek bez mundurka! Tym razem nasz Samorząd Uczniowski postanowił "zapasować" dobry nastój. 

 • Uwaga !!!

  Zmiana w dowożeniu.

  W piątki (od 19.10.2018) dodatkowy kurs powrotny o godz.12.30.

 • Lekcja historii na 100 -lecie Niepodległości
  16.10.2018

    Z okazji zbliżającego się święta 100 -lecia Niepodległości odbyły sie niecodzienne lekcje . Na zaproszenie nauczyciela historii Tomasza Podsiadło pan Marcin Ozga z Delgatury IPN w Koszalinie przygotował dla uczniów klasy 7 - wykład p.t. "Roman Dmowski i Józef Piłsudski-dwie wizje Polski". Uczniowie klasy 8 uczestniczyli zaś w wykładzie p.t. "Generał Władysław Anders".  

 • Owocowo-warzywne pyszności
  15.10.2018

  Klasa III wraz z Panią Ewą przygotowała dziś warzywne chipsy i przepyszne soki owocowo-warzywne w ramach programu "Warzywa i owoce w szkole" 

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
  12.10.2018

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przyszykował miłą niespodziankę dla grona pedagogicznego, pracowników szkoły oraz emerytów. Podczas uroczystej akademii miała miejsce Szkolna Gala Oskarowa, podczas której uczniowie nagrodzili wszystkich pracowników szkoły nagrodami w postaci stauetek oskarowych. "Gwoździem programu" był tort od klasy ósmej. Opiekunowie Samorządu dziękują uczniom za zaangażowanie i kreatywnoś. 

 • Jesienne sałatki pierwszaków
  03.10.2018

  Jesień to czas zbierania plonów i szykowania przetworów na zimę. Klasa I wraz z wychowawczynią Panią Karoliną przygotowała dziś pyszne sałatki owocowe i warzywne w ramach szkolnego programu "Owoce i warzywa w szkole". Jesień to nie tylko piękna pora roku gdyż ma swoje niepowtarzalne smaki świeżych owoców i warzyw. 

 • Kolory jesieni
  03.10.2018

  Na korytarzu naszej szkoły zagościła dziś piękna polska złota jesień. Dyniowa dekoracja jesienna pojawiła się w  holu szkoły. Przygotowana przez uczniów ekspozycja promienieje wszystkimi kolorami symbolizującymi jesień.

 • Teatr Kurtyna
  02.10.2018

  Dziś w szkole gościliśmy Teatr Kurtyna ze spektaklami profilaktycznymi.

 • Jesienne drzewa
  02.10.2018

  Przedstawiamy klasę III i zawsze uśmiechniętą Panią Ewę. Dziś trzecioklasiści ciężko pracowali, by ukazać cały urok jesiennych dzew. Ich piękne prace w pełni oddały klimat polskiej złotej jesieni.