Czwartek 15.11.2018

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego

Szkoły Podstawowej w Starym Chwalimiu

na rok szkolny 2018/2019

Główne cele działalności Samorządu Uczniowskiego:

• Budowanie wśród uczniów poczucia własnej wartości i przydatności działania na rzecz szkoły.
    • Urzeczywistnienie idei wolności poprzez rozumienie i poszanowanie elementarnych praw człowieka.
    • Kształtowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia i inspirowanie harmonijnego rozwoju.

Założenia na rok szkolny 2018/2019

.

• Przygotowanie uczniów do świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu społecznym.
    • Stwarzanie sytuacji dających możliwość wykazania inicjatywy samorządowej w bezinteresownym działaniu na rzecz szkoły i środowiska.
    • Ukazywanie sensu praw i obowiązków, zasad i reguł, nakazów i zakazów obowiązujących w życiu połecznym.
    • Integrowanie wychowawczych działań szkoły i rodziny oraz środowiska lokalnego.
    • Kultywowanie tradycji i obrzędów szkolnych.
    • Rozwijanie prawidłowych zachowań sprzyjających bezpieczeństwu w różnych sytuacjach.
    • Uświadomienie roli dziecka jako ucznia w rodzinie i społeczności lokalnej.

Prace w ciągu całego roku szkolnego :

• Włączanie się w akcje charytatywne według potrzeb,
    • Organizowanie zebrań Samorządu Uczniowskiego,
    • Współdziałanie z władzami szkoły i wychowawcami klas,
    • Współudział w uroczystościach szkolnych
    • Prowadzenie gazetki informacyjnej na korytarzu przy pokoju nauczycielskim,
    • Współpraca ze szkolnym kołem Caritas
    • Kontynuacja tradycji „Szczęśliwy numerek” – wybrana osoba nie jest wzywana do odpowiedzi i nie pisze niezapowiedzianych kartkówek,
    • Dzień bez mundurka w imieniny miesiąca,
    • Prowadzenie dyżurów na stołówce szkolnej i podczas imprez Samorządu Uczniowskiego.

Samorząd Uczniowski zastrzega sobie prawo do modyfikacji w planie pracy na bieżąco po zasięgnięciu opinii społeczności szkolnej.

Zatwierdzono do realizacji w dniu 27 września 2018 roku.

Dodała Karolina Matemisz