Plan pracy SU

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego

Szkoły Podstawowej w Starym Chwalimiu

na rok szkolny 2018/2019

Główne cele działalności Samorządu Uczniowskiego:

• Budowanie wśród uczniów poczucia własnej wartości i przydatności działania na rzecz szkoły.
  • Urzeczywistnienie idei wolności poprzez rozumienie i poszanowanie elementarnych praw człowieka.
  • Kształtowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia i inspirowanie harmonijnego rozwoju.

Założenia na rok szkolny 2018/2019

.

• Przygotowanie uczniów do świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu społecznym.
  • Stwarzanie sytuacji dających możliwość wykazania inicjatywy samorządowej w bezinteresownym działaniu na rzecz szkoły i środowiska.
  • Ukazywanie sensu praw i obowiązków, zasad i reguł, nakazów i zakazów obowiązujących w życiu połecznym.
  • Integrowanie wychowawczych działań szkoły i rodziny oraz środowiska lokalnego.
  • Kultywowanie tradycji i obrzędów szkolnych.
  • Rozwijanie prawidłowych zachowań sprzyjających bezpieczeństwu w różnych sytuacjach.
  • Uświadomienie roli dziecka jako ucznia w rodzinie i społeczności lokalnej.

Prace w ciągu całego roku szkolnego :

• Włączanie się w akcje charytatywne według potrzeb,
  • Organizowanie zebrań Samorządu Uczniowskiego,
  • Współdziałanie z władzami szkoły i wychowawcami klas,
  • Współudział w uroczystościach szkolnych
  • Prowadzenie gazetki informacyjnej na korytarzu przy pokoju nauczycielskim,
  • Współpraca ze szkolnym kołem Caritas
  • Kontynuacja tradycji „Szczęśliwy numerek” – wybrana osoba nie jest wzywana do odpowiedzi i nie pisze niezapowiedzianych kartkówek,
  • Dzień bez mundurka w imieniny miesiąca,
  • Prowadzenie dyżurów na stołówce szkolnej i podczas imprez Samorządu Uczniowskiego.

Samorząd Uczniowski zastrzega sobie prawo do modyfikacji w planie pracy na bieżąco po zasięgnięciu opinii społeczności szkolnej.

Zatwierdzono do realizacji w dniu 27 września 2018 roku.

Dodała Karolina Matemisz