Szkoła Podstawowa w Starym Chwalimiu

 

Nawigacja

NASZA SZKOŁA

 • OGŁOSZENIE !
  14.01.2019

  W związku z Zarządzeniem nr 143/2016 Burmistrza Barwic z dnia 16 grudnia 2016 roku w sprawie zasad rozliczeń podatku od towarów i usług w Gminie Barwice i jednostkach organizacyjnych informuję, że od 01 stycznia 2017 roku zmieniają się zasady wnoszenia opłat za posiłki pełnopłatne uczniów i nauczycieli w szkole. Nie będą przyjmowane wpłaty gotówkowe, należność proszę wnosić do 10 każdego miesiąca bezpośrednio na konto:

  Szkoła Podstawowa w Starym Chwalimiu

  57 8562 0007 0030 0285 2000 0010

  Tytuł wpłaty: Posiłki za miesiąc …, imię i nazwisko dziecka, klasa

  Tytuł wpłaty dla nauczycieli: Posiłki za miesiąc …,imię i nazwisko (nauczyciel)

  Liczba dni do wpłat:

  I - 18 dni x 4 zł II - 14 dni x 5 zł

  III -21 dni x 5 zł IV - 18 dni x 5 zł

  V -20 dni x 5 zł VI - ? X 5 zł

   

  Uwaga !

  Od 1 lutego 2019r. zmiana stawki żywieniowej – 5 zł .

   

 • Konkurs "Jestem dzieckiem - znam swoje prawa"
  11.01.2019

  W dniu dzisiejszym uczennice klasy szóstej naszej szkoły zostały laureatkami powiatowego konkursu poetyckiego „Jestem dzieckiem – znam swoje prawa.”Konkurs odbył sie w Szkolek  Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Laura Sałak zajęła III miejsce natomiast Anna Paszkiel otrzymała wyróżnienie. GRATULUJEMY !

 • Jasełka
  21.12.2018

  Dnia 21 grudnia 2018 roku odbyły się jasełka szkolne. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni aktorzy i wokaliści przygotowani pod opieką Pani Jolanty Wieliczko i Elżbiety Kraski. Za oprawę muzyczną odpowiadała Pani Maria Kłyszejko wraz z księdzem Markiem Adamczewskim. O godzinie 11.00 w pięknie udekorowanej sali przez Panie Marię Kłyszejko, Agnieszkę Stępień, Jolantę Wieliczko, Elżbietę Kraskę zebrali się uczniowie, zaproszeni goście, rodzice. Piękna scenografia, ogromna ilość zapalonych lampek na choinkach wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny, wyjątkowy nastrój.
  Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami . 
  Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

   

 • Spotkanie świąteczne pracowników szkoły
  21.12.2018

  Przy wspólnym stole podczas jedzenia składamy sobie świąteczne życzenia...
  W ostatnim dniu nauki w kończącym się 2018 roku po zakończonych zajeciach grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły spotkali sie, by złożyć w miłej atmosferze świąteczne życzenia. Przy dźwiękach kolęd i świątecznych aromatch choinki oraz potraw wigilijnych weszliśmy w świąteczny nastrój z nadzieją, że nadchodzący 2019 rok będzie lepszy od swojego poprzednika. 

 • - Obrazek 1

 • Próbny egzamin ósmoklasisty
  18.12.2018

  Próbny egzamin ósmoklasisty czas zacząć! Uczniowie naszej szkoły w dniach   18 -20 grudnia będą zmagać się z próbnym egzaminem, jaki czeka ich na koniec szkoły podstawowej. Dzień pierwszy - język polski więc trzymajmy za nich kciuki. Powodzenia!

 • Teatrzyk kukiełkowy Mikołajka
  17.12.2018

  O tym, że klasa VI nie nudzi się na lekcjach języka polskiego mogliśmy sie już przekonać. Tym razem zainteresownie uczniów lekturą o przygodach Mikołajka, których autorami są R. Goscinny i J. J. Sempé pani Jola postanowiła zaszczepić organizując teatrzyk kukiełkowy. Uczniowie sami przygotowali makiety postaci i odgrywli nimi scenki opisane w książce. 

 • Mistrzostwa Miasta i Gminy Barwice w indywidualnymi tenisie stołowym.
  14.12.2018

  W piatek 14 grudnia odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Barwice w indywidualnymi tenisie stołowym. Uczniowie naszej szkoły godnie zaprezentowali się i zdobyli łącznie 6 medali, a klasyfikacja wygląda następująco:

   

  Rocznik 2008 i młodsi:
  Żelazko Kacper - 1 miejsce
  Rocznik 2006:
  Paszkiel Anna - 3 miejsce
  Rocznik 2005:
  Zdziechowicz Aniela - 2 miejsce
  Paszkiel Artur - 2 miejsce
  Rocznik 2004 i starsi:
  Kułak Magdalena - 2 miejsce
  Nowakowski Klaudiusz - 3 miejsce
  Gratulujemy!!!
   

 • Nowy SZKOLNIAK!
  14.12.2018

  Już jest nowy numer gazetki szkolnej - wydanie grudniowe. Zapraszamy do lektury w bibliotece szkolnej oraz świetlicy. Już niedługo w wersji elektronicznej!

 • UWAGA RODZICE!
  04.12.2018

  Przypominamy Rodzicom dzieci korzystających z posiłków refundowanych, że w grudniu trzeba złożyć ponownie wniosek o dożywianie dziecka, by mogło jeść posiłki od 2 stycznia 2019r.

 • Świąteczne Lampiony
  13.12.2018

  Na lekcji techniki klasa VI wykonała przepiękne adwentowe lampiony

 • STOP CYBERPRZEMOCY!
  07.12.2018

  Seksting i cyberprzemoc - pod tym hasłem odbyło się spotkanie profilaktyczne klas VI-VIII z Panią Pauliną Peciak Nazarewską ze Straży Miejskiej w Szczecinku. Uczniowie dowiedzieli sie jakie zagrożenia kryją się w internecie oraz jak przestrzegać Netykiet. 

 • Coraz bliżej święta!
  06.12.2018

  Choć śnieg i mróz jeszcze nie dotarły w nasze strony, to świąteczna atmosfera zagościła wraz z Orszakiem Mikołaja. Uczniowie klasy VI z wychowawczynią Panią Elżbietą Kraską zadbali, by w ich klasie roznosił sie zapach świąt, a świąteczny klimat motywował do nauki i lepszych ocen. W końcu za 2 tygonie Mikołaj powróci - byle nie z rózgą wink

 • Orszak Mikołajkowy
  06.12.2018

  Ho, Ho Ho! Czy są w tej szkole grzeczne dzieci? O tym Mikołaj ze swoim orszakiem śnieżynek i elfów mógł sie przekonać osobiście. Starsi koledzy i koleżanki z Samorządu Uczniowskiego postanowili zrobić miłą niespodziankę młodszym klasom. Prezentom i uśmiechom nie było końca. Pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem dodatkowym bonusem.

 • Kawiarenka "Słodka Czwórka"
  05.12.2018

  Uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią Panią Marzena Tarkowską w końcu zrealizowali swoje marzenie o ...szkolnej kawiarence! Na szkolnym korytarzu zawitały stoliki z przepysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców z klasy IV.

 • "Doktor Dolittle i jego zwierzęta, czyli filmowe safari "
  30.11.2018

  Uczniowie z klas I-III oraz przedszkolaki z naszej szkoły wybrały się dziś do Szczecinka, by wziąć udział w interaktywnym widowisku multimedialnym "Doktor Dolittle i jego zwierzęta, czyli filmowe safari " zaprezentowane przez Teatr Show. Podczas seansu w kinie Wolność dzieci mogły spróbować swoich sił jako aktorzy w przedstawieniu i zobaczyć się na dużym ekranie.

 • Dyskoteka andrzejkowa
  27.12.2018

  Długo wyczekiwana, pierwsza w tym roku szkolnym! DYSKOTEKAAAA! Dyskoteka wyszła super :) każdy był zadowolony. Co do dekoracji zajęły się dziewczyny razem z Panią MarzenąTarkowską. Z poczęstunku zostało jeszcze dużo rzeczy, ponieważ każdy coś przyniósł. Zabawa zakończyła  się o 19.30. Jż czekamy na bal karnawałowy - będzie się działo!

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia
  23.11.2018

  25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia !
  Czy wiecie, że.......


  25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w setną rocznicę niezwykłego wydarzenia. Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt brał udział w polowaniu, w trakcie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent kazał przerażone zwierzątko uwolnić. Świadek tego wydarzenia narysował uwolnionego misia pod opieką Prezydenta, jeden z producentów zabawek, wykorzystał rysunek jako model nowej zabawki nazwanej na cześć Prezydenta „Teddy Bear”. Od tego dnia pluszowe zabawki towarzyszą zarówno małym dzieciom, młodzieży jak i dorosłym. Są przy nas od najmłodszych lat, w chwilach radość, wtedy gdy się boimy czy gdy potrzebujemy otuchy.
   

 • Bal Pluszowego Misia w klasach I-III i w przedszkolu
  23.11.2018

  Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci - więc najmłodsi uczniowie naszej szkoły z okazjii Światowego Dnia Pluszowego Misia bawili się na Balu. Tego dnia pluszowy przytulak był obowiązkowym wyposażeniem każdego ucznia. 

 • Klasa IV z wizytą w Bibliotece
  27.11.2018

  Klasa IV udała się na ciekawą  lekcji języka polskiego. W Bibliotece w Starym Chwalimiu uczniowie rozwiązywali zadania pod okiem Pani Marleny.

strona: