Szkoła Podstawowa w Starym Chwalimiu

 

Nawigacja

 • NOWY ROZKŁAD JAZDY
  15.09.2018

  OD PONIEDZIAŁKU

  OBOWIĄZUJE NOWY ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW.

  DO POBRANIA W PLIKACH pdf:

  przywoz.pdf

  odwoz_stary_chwalim.pdf

  odwoz_barwice.pdf

   

   

   

 • Międzynarodowy Dzień Piśmiennictwa
  13.09.2018

  Dnia 13. września klasa VI pod opieką Pani Elżbiety Kraski uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych przez Panią Marlenę Ciecieląg z okazji obchodzonego 10. września Międzynarodowego Dnia Piśmiennictwa. Uczniowie podzieleni na dwie grupy rywalizowali w różnych konkurencjach, m.in. wykreślance, dyktandzie, kalamburach, odmianie rzeczownika. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały każde zadanie. Konkurencje zakończyły się remisem. Dogrywka zdecydowała o zwycięstwie grupy A.

  https://spstarychwalim.edupage.org/album/?

 • Wycieczka klasy I i II
  04.06.2018

  W poniedziałek, 4 czerwca 2018r.  klasa I i II pod opieką swoich wychowawców: Marii Kłyszejko i Ewy Grzeszczyk wspólnie wybrały się na wycieczkę do Parku Owadów "Owadogigant" w Lubnicy. Uczniowie obejrzeli olbrzymie modele różnych owadów jednocześnie wysłuchując opowieści przewodnika o ich budowie, sposobie zdobywania pokarmu, trybie życia oraz różnych ciekawostek o tych owadach. Bardzo ciekawa była również lekcja o paleontologach, naukowcach badających historię życia na Ziemi na podstawie szczątków organizmów roślinnych i zwierzęcych zachowanych w warstwach skorupy ziemskiej. Podczas tej lekcji każdy z uczniów na chwilę stał się takim paleontologiem i sam ze skamieniałości wydobywał szczątki różnych owadów. Dzieci również miały okazję fantastycznie pobawić się w piratów i skorzystać z różnych atrakcji na placu zabaw, m.in. z dmuchanych zamków, przejażdżki wodnymi łódkami i gokardami, kolejki linowej, trampolin, parku linowego i jeszcze wielu innych atrakcji. Wycieczka była bardzo udana!!! Do szkoły dzieci wróciły zmęczone ale pełne wrażeń i wspomnień na całe życie.

   

 • ATOMOWI NAUKOWCY
  22.05.2018

  We wtorek 22 maja 2018r. naszą szkołę odwiedził pewien gość, który w programie pt. "Atomowi naukowcy" w ciekawy, zabawny, a w niektórych momentach "wybuchowy" sposób przedstawił nam kilka praw fizyki i chemii. Takie lekcje są bardzo ciekawe i chętnie bierzemy w nich udział tym bardziej , że udział uczniów był dosłowny. Tak, tak, to uczniowie pod kontrolą naszego gościa wykonywali większość doświadczeń. Było SUPER!!!yes

   

 • KLASA II W BIBLIOTECE WIEJSKIEJ
  21.05.2018

  W dniu 21 maja odwiedziliśmy cała klasą Bibliotekę Wiejską w Starym Chwalimiu, gdzie Pani Marlena Ciecieląg przeprowadziła z nami bardzo ciekawą lekcję dotyczącą lektur "Kubuś Puchatek" i "Chatka Puchatka" A.A.Milne. Obie te książki przeczytaliśmy wcześniej w klasie z naszą wychowawczynią w ramach codziennego czytania pt. "Poranek z książką". Lekcja była w formie rywalizacji dwóch zespołów na które zostaliśmy podzieleni. Uzupełnialiśmy opisy bohaterów, układaliśmy puzzle dotyczące lektur, liczyliśmy i odgadywaliśmy ukryte hasła i przede wszystkim bardzo dobrze się bawiliśmy. A na koniec otrzymaliśmy słodki upominek. Dziękujemy Pani Marlenie. W Trzeciej klasie także Panią chętnie odwiedzimy smiley

 • Wycieczka do Warcina
  23.04.2018

  W poniedziałek 23 kwietnia wyruszyliśmy całą klasą w niezapomnianą podróż do Technikum Leśnego w Warcinie.
  Pośród historycznych murów zamku Otto von Bismarcka i okalającym go parku dzieci mogły poznać tajniki przyrody, których jeszcze nie znały i zapoznać się z trudną drogą jaką musi przejść młody człowiek, by zostać leśnikiem.Dzieci musiały odszukiwać
  w pałacowym parku różne ciekawe rzeczy związane z historią tego miejsca, zwiedziły zamek, który jest siedzibą szkoły zwiedziły Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych "DŻAWAT". Niestety w takich miejscach jak Warcino czas płynie za szybko. Światowy Dzień Ziemi na łonie przyrody uważam za zaliczony i bardzo udany.

 • Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego w Drużynowych Biegach Przełajowych.

   

  12 kwietnia 2018 roku w Parchlinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego w Drużynowych Biegach Przełajowych.W zawodach startowały reprezentacje szkolne, oddzielnie dziewczęta i chłopcy. Każdy zespół musiał składać się z 4 uczniów/uczennic jednej szkoły w każdej kategorii wiekowej. Suma wywalczonych miejsc na mecie przez wszystkich członków zespołu decydowała o miejscu w klasyfikacji drużynowej danego zespołu. Bieg wygrywał zespół, który posiadał najmniej punktów.Bardzo dobre III miejsce wywalczyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Starym Chwalimiu. Dziewczęta uplasowały się na V miejscu.

  Rywalizacja zespołów przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych (4  z rocznika 2007 i młodsze + 4 z rocznika 2006-2005 dziewcząt oraz 4 z rocznika 2007 i młodsi + 4 z rocznika 2006-2005 chłopców.
  Biegi odbywały się na dystansach:
  – dziewczęta grupa młodsza ok. 700 m
  – chłopcy grupa młodsza ok. 700 m
  – dziewczęta grupa starsza ok. 1000 m
  – chłopcy grupa starsza ok. 1000 m

  Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Kacper Żelazko, Wiktor Apanowicz, Grzegorz Łaszewski, Bartosz Kłyszejko, Artur Paszkiel, Kordian Skoczek, Błażej Wólczyński i Jakub Zając.

  Galeria:

  http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=152

   

   

 • XVI MISTRZOSTWA MIASTA SŁAWNO W SKOKU WZWYŻ

  W dniu 24.03.2018 r. w Sławnie odbyły się XVI  Mistrzostwa Miasta  Sławno w skoku wzwyż. W konkursie, wraz
  z gimnazjalistami z Barwic uczestniczyli również uczniowie z Szkoły Podstawowej w Starym Chwalimiu. Nasi skoczkowie zanotowali bardzo dobry występ, ustanawiając wiele wartościowych wyników oraz wyrównanych rekordów życiowych. Łącznie zdobyli 5 medali. Najwartościowsze wyniki  uzyskali: Kacper Żelazko 110 cm, Kornelia Smółka 110 cm, Zuzanna Piątek 120 cm, oraz Marcin Lipiński  130 cm. Najlepsi skoczkowie uhonorowani zostali pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami.

  Wyniki:

  Wyniki_Slawno.docx

   

 • VI Halowe Mistrzostwa Szkoły w skoku wzwyż.

   

  16 marca 2018r. w Szkole Podstawowej w Starym Chwalimiu odbyły się VI  Halowe Mistrzostwa Szkoły w skoku wzwyż. Skok wzwyż jest trudną, widowiskową i bardzo chętnie uprawianą dyscypliną lekkoatletyczną przez uczniów naszej szkoły. W zawodach wzięło udział 30 osób. Rywalizacja odbywała się w poszczególnych kategoriach wiekowych, osobno chłopcy i dziewczęta .  Zawody przebiegały w gorącej, sportowej atmosferze oraz przy wspaniałym dopingu kibiców. Tego dnia byliśmy świadkami pięknych  skoków oraz wielu nowych rekordów życiowych.  Za udział w zawodach, każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. Zawody odbywały się w ramach Kampanii Zachowaj  Trzeźwy Umysł.

  Galeria:

  http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=151

  Wyniki:

  Stary_Chwalim.docx


   

 • Z wizytą u strażaków
  17.01.2018

  W mroźny poranek dzieci z klas trzecich odwiedziły siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Chwalimiu. Mogliśmy dowiedzieć się na czym polega praca strażaka i jakiego sprzętu używa się w razie zagrożenia. Dzieci zostały też poinformowane, jak należy zapobiegać pożarom i co zrobić jak już do niego dojdzie. Mogliśmy obejrzeć nowy nabytek naszych strażaków - nowoczesny wóz strażacki. 

 • V Otwarte Halowe Mistrzostwa Szczecinka w skoku wzwyż.

  W dniu 08.12.2017 r. w Szczecinku odbyły się V Otwarte Halowe Mistrzostwa Szczecinka w skoku wzwyż. W konkursie uczestniczyli również uczniowie z Szkoły Podstawowej w Starym Chwalimiu. Nasi skoczkowie zanotowali bardzo dobry występ, ustanawiając wiele wartościowych wyników oraz nowych rekordów życiowych. Łącznie zdobyli 8 medali. Najwartościowsze wyniki  oraz Zuzanna Piątek 120 cm, Dominik Osicki 130 cm, Jakub Zając 130 cm.

   

  L.p.

  Nazwisko i imię

  Szkoła

  Kategoria / rocznik

  Wynik

  Miejsce

  1.

  Grzegorz Łaszewski

   

  SP Stary Chwalim

  2008

  105 cm.

  I

  2.

  Kornelia Smółka

   

  SP Stary Chwalim

  2008

  105

  III

  3.

  Daniel Stupak

   

  SP Stary Chwalim

  2007

  95

  III

  4.

  Robert Klapiński

   

  SP Stary Chwalim

  2007

  100

  II

  5.

  Zuzanna Piątek

   

  SP Stary Chwalim

  2006

  120

  I

  6.

  Natalia Orepuk

   

  SP Stary Chawlim

  2006

  115

  II

  7.

  Dominik Osicki

   

  SP Stary Chawilm

  2005

  130

  II

  8.

  Jakub Zając

   

  SP Stary Chwalim

  2005

  130

  III

   

   

  Galeria:

  http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=145

 • XV BIEGI ULICZNE Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI.

  9 listopada 2017 roku w Barwicach odbyły się XV Biegi Uliczne Miasta i Gminy Barwice z okazji Święta Niepodległości Polski. Biegi co roku symbolicznie upamiętniają rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Biegi składały się z dwóch części, w pierwszej rywalizowały klasy I-III. ( rocznik 2010-2008), w drugiej zaś uczniowie z klas IV-VII  (rocznik 2007 i starsi). Najlepsi biegacze uhonorowani zostali medalami i dyplomami.

  Z dobrej strony pokazali się nasi uczniowie, zdobywając 11 medali.

  Wśród reprezentantów naszej szkoły medale zdobyli:

  Piątek Alicja - I miejsce.

  Apanowicz Wiktor - I miejsce.

  Smółka Kornelia - I miejsce.

  Mikołajczyk Oskar - I miejsce.

  Zając Jakub - I miejsce.

  Wysocki Sebastian - II miejsce.

  Łaszewski Grzegorz - II miejsce.

  Paszkiel Anna - II miejsce.

  Gigoń Dominik - III miejsce.

  Lendzion Oliwia - III miejsce.

  Piątek Zuzanna - III miejsce.

   

  W zawodach uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Barwic oraz Starego Chwalimia.

  Galeria:

  http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=141

   

   

 • Wizyta w krainie bąbek
  14.11.2017

  Coraz bliżej święta, więc najmłodsi uczniowie postanowili sprawdzić jak powstają bąbki choinkowe. We wtorkowy poranek dzieci z klas I-III udały się z wychowawcami do fabryki bąbek choinkowych w Koszalinie. Każdy mógł prześledzić proces technologiczny powstawania bąbek własnoręcznie przystroic bąbki, które w tym roku ozdobią szkolną choinkę. 

 • Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

   12 października 2017r. drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Starym Chwalimiu uczestniczyła w Mistrzostwach Powiatu Szczecineckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych na dystansie 10x800 m w ramach Igrzysk Dzieci. Zawody odbywały się na terenach OSIR-u w Szczecinku.

  Bardzo dobry występ zanotowali  reprezentanci Naszej Szkoły, zajmując trzecie miejsce. Chłopcy pokazali charakter, wole walki i pełne zaangażowanie.

  Mistrzostwa były eliminacjami do finałów wojewódzkich, do których awansowali mistrzowie powiatu.

  Skład drużyny:

  1. Zając Jakub
  2. Wólczyński Błażej
  3. Skoczek Kordian
  4. Osicki Dominik
  5. Paszkiel Artur
  6. Bernecki Przemysław
  7. Woldt Mateusz
  8. Mikołajczyk Oskar
  9. Apanowicz Wiktor
  10. Łaszewski Grzegorz
  11. Bernecki Kacper

   

  Galeria:

  http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=140

   

 • Z wizytą w Hubertówce Zofiówce
  27.09.2017

  W środowe południe dzieci z klas I i III z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Drawskiego Parku Krajowego.
  Podczas zielonej lekcji dzieci mogły na żywo podziwiać piękno przyrody, jak i dowiedzieć się wielu ciekawych faktów z życia lasu. Pracownicy Nadleśnictwa Czaplinek zapewnili nam mnóstwo atrakcji takich jak przejażdżka bryczką konną, lekcję przyrody na ścieżce edukacyjnej, warsztaty pszczelarskie oraz ognisko.

  https://spstarychwalim.edupage.org/album/?

 • Sprzątanie Świata

  " Nie ma śmieci - są surowce" - hasło tegorocznego Sprzątania Świata było motywem przewodnim różnorodnych prac plastycznych uczniów w naszej szkole. Efekty tej pracy można zobaczyc na zdjęciach.

  Galeria:

  http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=138

   

   

 • Cyrk Heca


  W czwartkowy poranek (09.06.) na sali gimnastycznej zawitali artyści z Cyrku Heca. Uczniowie mogli podziwiać popisy, jak również brać udział w cyrkowych zabawach. Wśród wielu sztuczek przedstawionych publiczności największą atrakcją okazał się przepiękny oswojony pyton, kyórego dzieci mogły dotknąć. 

   

 • DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  Dnia 05 czerwca 2017 roku obchodzony był w naszej szkole DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO. Jak co roku obowiązywał strój w kolorach flagi Niemiec czarno – czerwono - żółtym. Na każdym pomieszczeniu w szkole zostały umieszczone niemieckie napisy, które przygotowali uczniowie klasy IV. Uczniowie klasy VI pod opieką pani Małgorzaty Mastyło przygotowali z tej okazji przedstawienie pt. „Rotkӓppchen” (Czerwony Kapturek.)

   

  Galeria:

  http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=135

   

 • VIII BIEGI WIOSENNE Z OKAZJI DNIA DZIECKA.

  31 maja 2017 roku na ulicach przyległych do boiska Orlik 2012 odbyły się VIII Wiosenne Gminne Biegi z okazji Dnia Dziecka i kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł pod hasłem "Biegam bo lubię". Jak co roku biegi podzielone były na dwie części, w pierwszej rywalizowali uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych, w drugiej zaś uczniowie klas IV-VI i starsi. Naszą szkołę reprezentowało 29 uczniów.

  W rywalizacji z uczniami ze Szkół Podstawowych z Barwic i Piasków, świetny występ zanotowali nasi reprezentanci, zdobywając aż 15 medalowych pozycji. Spośród naszych uczniów medale zdobyli: złote ( Piątek Alicja, Żelazko Kacper, Łaszewski Grzegorz, Zając Jakub), srebrne: (Gigoń Dominik, Pańczyk Laura, Apanowicz Wiktor, Lipiński Marcin, Łomakin Alicja), brązowe: (Mateusiak Lena, Wysocki Sebastian, Kłyszejko Bartosz, Smółka Kornelia, Paszkiel Anna, Siniarska Oliwia ).

  Za udział w zawodach, najlepsi zawodnicy uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami.

   

  Galeria z zawodów:

  http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=134

   

 • WYJAZD DO PARKU TRAMPOLIN FLY PARK

   

  30  maja klasy IV – VI  pod opieką p. Elżbiety Kraski, p. M. Mastyło, p. Ł. Zająca wybrały się do Flay Parku w Koszalinie. Jest to obiekt z dużą ilością trampolin i innych atrakcji do akrobacji.

  Na początku instruktorzy przeprowadzili rozgrzewkę, następnie uczniowie z radością fruwali w powietrzu i nie tylko. Niektórzy pod okiem trenerów próbowali wykonać salta, nurkowali w gąbkach, huśtali się na linach.

  Spełniło się marzenie o lataniu.

   

  Galeria z wycieczki:

  http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=133

strona: