Szkoła Podstawowa w Starym Chwalimiu

 

Nawigacja

 • V Otwarte Halowe Mistrzostwa Szczecinka w skoku wzwyż.

  W dniu 08.12.2017 r. w Szczecinku odbyły się V Otwarte Halowe Mistrzostwa Szczecinka w skoku wzwyż. W konkursie uczestniczyli również uczniowie z Szkoły Podstawowej w Starym Chwalimiu. Nasi skoczkowie zanotowali bardzo dobry występ, ustanawiając wiele wartościowych wyników oraz nowych rekordów życiowych. Łącznie zdobyli 8 medali. Najwartościowsze wyniki  oraz Zuzanna Piątek 120 cm, Dominik Osicki 130 cm, Jakub Zając 130 cm.

   

  L.p.

  Nazwisko i imię

  Szkoła

  Kategoria / rocznik

  Wynik

  Miejsce

  1.

  Grzegorz Łaszewski

   

  SP Stary Chwalim

  2008

  105 cm.

  I

  2.

  Kornelia Smółka

   

  SP Stary Chwalim

  2008

  105

  III

  3.

  Daniel Stupak

   

  SP Stary Chwalim

  2007

  95

  III

  4.

  Robert Klapiński

   

  SP Stary Chwalim

  2007

  100

  II

  5.

  Zuzanna Piątek

   

  SP Stary Chwalim

  2006

  120

  I

  6.

  Natalia Orepuk

   

  SP Stary Chawlim

  2006

  115

  II

  7.

  Dominik Osicki

   

  SP Stary Chawilm

  2005

  130

  II

  10.

  Jakub Zając

   

  SP Stary Chwalim

  2005

  130

  III

   

   

  Galeria:

  http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=145

 • XV BIEGI ULICZNE Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI.

  9 listopada 2017 roku w Barwicach odbyły się XV Biegi Uliczne Miasta i Gminy Barwice z okazji Święta Niepodległości Polski. Biegi co roku symbolicznie upamiętniają rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Biegi składały się z dwóch części, w pierwszej rywalizowały klasy I-III. ( rocznik 2010-2008), w drugiej zaś uczniowie z klas IV-VII  (rocznik 2007 i starsi). Najlepsi biegacze uhonorowani zostali medalami i dyplomami.

  Z dobrej strony pokazali się nasi uczniowie, zdobywając 11 medali.

  Wśród reprezentantów naszej szkoły medale zdobyli:

  Piątek Alicja - I miejsce.

  Apanowicz Wiktor - I miejsce.

  Smółka Kornelia - I miejsce.

  Mikołajczyk Oskar - I miejsce.

  Zając Jakub - I miejsce.

  Wysocki Sebastian - II miejsce.

  Łaszewski Grzegorz - II miejsce.

  Paszkiel Anna - II miejsce.

  Gigoń Dominik - III miejsce.

  Lendzion Oliwia - III miejsce.

  Piątek Zuzanna - III miejsce.

   

  W zawodach uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Barwic oraz Starego Chwalimia.

  Galeria:

  http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=141

   

   

 • Wizyta w krainie bąbek
  14.11.2017

  Coraz bliżej święta, więc najmłodsi uczniowie postanowili sprawdzić jak powstają bąbki choinkowe. We wtorkowy poranek dzieci z klas I-III udały się z wychowawcami do fabryki bąbek choinkowych w Koszalinie. Każdy mógł prześledzić proces technologiczny powstawania bąbek własnoręcznie przystroic bąbki, które w tym roku ozdobią szkolną choinkę. 

 • Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

   12 października 2017r. drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Starym Chwalimiu uczestniczyła w Mistrzostwach Powiatu Szczecineckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych na dystansie 10x800 m w ramach Igrzysk Dzieci. Zawody odbywały się na terenach OSIR-u w Szczecinku.

  Bardzo dobry występ zanotowali  reprezentanci Naszej Szkoły, zajmując trzecie miejsce. Chłopcy pokazali charakter, wole walki i pełne zaangażowanie.

  Mistrzostwa były eliminacjami do finałów wojewódzkich, do których awansowali mistrzowie powiatu.

  Skład drużyny:

  1. Zając Jakub
  2. Wólczyński Błażej
  3. Skoczek Kordian
  4. Osicki Dominik
  5. Paszkiel Artur
  6. Bernecki Przemysław
  7. Woldt Mateusz
  8. Mikołajczyk Oskar
  9. Apanowicz Wiktor
  10. Łaszewski Grzegorz
  11. Bernecki Kacper

   

  Galeria:

  http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=140

   

 • Z wizytą w Hubertówce Zofiówce
  27.09.2017

  W środowe południe dzieci z klas I i III z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Drawskiego Parku Krajowego.
  Podczas zielonej lekcji dzieci mogły na żywo podziwiać piękno przyrody, jak i dowiedzieć się wielu ciekawych faktów z życia lasu. Pracownicy Nadleśnictwa Czaplinek zapewnili nam mnóstwo atrakcji takich jak przejażdżka bryczką konną, lekcję przyrody na ścieżce edukacyjnej, warsztaty pszczelarskie oraz ognisko.

  https://spstarychwalim.edupage.org/album/?

 • Sprzątanie Świata

  " Nie ma śmieci - są surowce" - hasło tegorocznego Sprzątania Świata było motywem przewodnim różnorodnych prac plastycznych uczniów w naszej szkole. Efekty tej pracy można zobaczyc na zdjęciach.

   

  Galeria:

  http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=138

   

   

 • Cyrk Heca


  W czwartkowy poranek (09.06.) na sali gimnastycznej zawitali artyści z Cyrku Heca. Uczniowie mogli podziwiać popisy, jak również brać udział w cyrkowych zabawach. Wśród wielu sztuczek przedstawionych publiczności największą atrakcją okazał się przepiękny oswojony pyton, kyórego dzieci mogły dotknąć. 

   

 • DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  Dnia 05 czerwca 2017 roku obchodzony był w naszej szkole DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO. Jak co roku obowiązywał strój w kolorach flagi Niemiec czarno – czerwono - żółtym. Na każdym pomieszczeniu w szkole zostały umieszczone niemieckie napisy, które przygotowali uczniowie klasy IV. Uczniowie klasy VI pod opieką pani Małgorzaty Mastyło przygotowali z tej okazji przedstawienie pt. „Rotkӓppchen” (Czerwony Kapturek.)

   

  Galeria:

  http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=135

   

 • VIII BIEGI WIOSENNE Z OKAZJI DNIA DZIECKA.

  31 maja 2017 roku na ulicach przyległych do boiska Orlik 2012 odbyły się VIII Wiosenne Gminne Biegi z okazji Dnia Dziecka i kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł pod hasłem "Biegam bo lubię". Jak co roku biegi podzielone były na dwie części, w pierwszej rywalizowali uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych, w drugiej zaś uczniowie klas IV-VI i starsi. Naszą szkołę reprezentowało 29 uczniów.

  W rywalizacji z uczniami ze Szkół Podstawowych z Barwic i Piasków, świetny występ zanotowali nasi reprezentanci, zdobywając aż 15 medalowych pozycji. Spośród naszych uczniów medale zdobyli: złote ( Piątek Alicja, Żelazko Kacper, Łaszewski Grzegorz, Zając Jakub), srebrne: (Gigoń Dominik, Pańczyk Laura, Apanowicz Wiktor, Lipiński Marcin, Łomakin Alicja), brązowe: (Mateusiak Lena, Wysocki Sebastian, Kłyszejko Bartosz, Smółka Kornelia, Paszkiel Anna, Siniarska Oliwia ).

  Za udział w zawodach, najlepsi zawodnicy uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami.

   

  Galeria z zawodów:

  http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=134

   

 • WYJAZD DO PARKU TRAMPOLIN FLY PARK

   

  30  maja klasy IV – VI  pod opieką p. Elżbiety Kraski, p. M. Mastyło, p. Ł. Zająca wybrały się do Flay Parku w Koszalinie. Jest to obiekt z dużą ilością trampolin i innych atrakcji do akrobacji.

  Na początku instruktorzy przeprowadzili rozgrzewkę, następnie uczniowie z radością fruwali w powietrzu i nie tylko. Niektórzy pod okiem trenerów próbowali wykonać salta, nurkowali w gąbkach, huśtali się na linach.

  Spełniło się marzenie o lataniu.

   

  Galeria z wycieczki:

  http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=133

 • Wizyta w Nadleśnictwie Czarnobór

   

  W dniu 29 maja dzieci z klas drugich odwiedziły Nadleśnictwo Czarnobór. Podczas zajęć w Dziupli   Ekologicznej dowiedziały się jakie zwierzęta żyją w polskich lasach, które gatunki roślin i zwierząt są pod ochroną i jak chronić przyrodę. Mogły osobiście podziwiać m.in. samca jelenia z pokaźnym porożem, wilka, bobry, lisa, zająca , sarnę- rogacza,  borsuka, czy wydrę. Eksponaty ukazane są w naturalnym dla tych zwierząt środowisku Po zajęciach i spacerze bawiliśmy się na ognisku. Serdeczne podziękowania dla Pani Ilony Mielewczyk oraz pracowników Nadleśnictwa za wspaniałą gościnę i niezapomnianą lekcję przyrody.


  https://spstarychwalim.edupage.org/album/?eqa=cGhvdG89YWxidW0mYWxicz1hbGJ1bQ%3D%3D

 • Gminny Festiwal w skoku wzwyż.
   

  5 maja w Szkole Podstawowej w Barwicach odbył się Gminny Festiwal w skoku wzwyż w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016. W zawodach brali udział uczniowie ze szkół podstawowych w Barwicach i Starego Chwalimia. Nasi uczniowie pokazali, że skok wzwyż to dyscyplina, w której są bardzo mocni i  zdobyli wiele medalowych pozycji. Nasi skoczkowie uzyskali dużo wartościowych wyników oraz wyrównanych rekordów życiowych.

  Za udział w zawodach, najlepsi skoczkowie otrzymali pamiątkowe medale.

   

  Medaliści zawodów:

  Rocznik 2006 i młodsi:

  Piątek Zuzanna - II miejsce.

  Lipiński Marcin - II miejsce.

  Woldt Mateusz - III miejsce.

   

  Rocznik 2005 i młodsi:

  Pastuszko Martyna - II miejsce.

  Osicki Dominik - I miejsce.

  Zając Jakub - II miejsce.

   

  Rocznik 2004:

  Łomakin Alicja - III miejsce.

  Pietniczka Piotr - I miejsce.

   

  Rocznik 2003 i starsi:

  Pietniczka Michał - I miejsce. 

   

  Galeria z zawodów:

  http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=129

   

   

   

 • V Halowe Mistrzostwa Szkołu w skoku wzwyż.

  23 marca 2017r. w Szkole Podstawowej w Starym Chwalimiu odbyły się Halowe Mistrzostwa Szkoły w skoku wzwyż. Zawody odbyły się już po raz piąty i z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Cała impreza połączona była z obchodami pierwszego dnia wiosny. Tak piękną porę roku skoczkowie przywitali równie pięknymi i wysokimi skokami. Skok wzwyż jest trudną, widowiskową i bardzo chętnie uprawianą dyscypliną lekkoatletyczną przez uczniów naszej szkoły. W zawodach wzięło udział 47 osób. Rywalizacja odbywała się w poszczególnych kategoriach wiekowych, osobno chłopcy i dziewczęta.Po raz kolejny mieliśmy zaszczyt gościć pana Mariusza Kielinga, dzięki któremu skok wzwyż jest aż tak popularny w naszej gminie i dzięki któremu możemy podziwiać co roku w Barwicach, jednych z najlepszych skoczków w Polsce.  Zawody przebiegały w gorącej, sportowej atmosferze oraz przy wspaniałym dopingu kibiców. Tego dnia byliśmy świadkami pięknych  skoków oraz wielu nowych rekordów życiowych. Z roku na rok podziwiamy coraz to piękniejsze i coraz to wyższe skoki. Za udział w zawodach, każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.
  Galeria z mistrzostw:
  http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=114

  Wyniki:
  Stary_Chwalim_skok_wzwyz_2017.docx

   

 • Gminna Olimpiada Sportowo - Rekreacyjna Klas III Szkół Podstawowych.
   

  20 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Starym Chwalimiu odbyła się Gminna Olimpiada Sportowo - Rekreacyjna Klas III Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Barwic i Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2017r.

   W olimpiadzie brały udział klasy III ze szkół podstawowych w Starym Chwalimiu, Piaskach i Barwicach. Naszą szkołę reprezentowała klasa III a. Drużyny rywalizowały ze sobą w 9 konkurencjach, w których uczniowie musieli wykazać się sprawnością fizyczną, zręcznością czy wiedzą sportową. Rywalizacja była bardzo zacięta, wyrównana i emocjonująca w każdej z konkurencji. Po 9 konkurencjach pierwsze miejsce zapewnili sobie gospodarze zawodów, czyli klasa III a ze Szkoły Podstawowej w Starym Chwalimiu. Drużyny z Barwic i Piasków zgromadziły taka samą liczbę punktów wiec do wyłonienia kolejnych miejsc na podium konieczna była dogrywka, w której  lepsza okazała klasa III ze  Szkoły Podstawowej w Piaskach ostatecznie zajmując II miejsce. Miejsce III przypadło klasie III ze Szkoły Podstawowej w Barwicach.  Zawodom towarzyszyły wielkie emocje i przede wszystkim każdy dobrze się bawił.

  Warto dodać, że klasy III z naszej szkoły wygrywają Gminną Olimpiadę Sportowo-Rekreacyjną już trzeci rok z rzędu.

  Za pełne emocji zmagania każdy zespół  otrzymał puchary i dyplomy. Ponad to każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

   

  Galeria:

  http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=113

   

   

   

   

   

 • Mikołajki klasowe – klasa IV

  Mikołajki klasowe klasy IV odbyły się we wtorek 6 grudnia 2016r. i przebiegły w bardzo miłej atmosferze.Cała IV klasa wraz z wychowawcą Elżbietą Kraską na drugiej godzinie lekcyjnej zebrała się w sali, gdzie przystroiła ją na nadchodzące święta.Następnie uczniowie wspólnie przyozdobili kolorowymi bombkami, łańcuchami żywą choinkę, przyniesioną przez Huberta i Mateusza Woldtów.Uczniowie nawzajem obdarowali się upominkami.Dzień ten był wyjątkowy z uwagi na fakt, że  pośród hałasu na korytarzu można było również ujrzeć dzieci przebrane w mikołajkowe czapki. W ten dzień w szkole królował kolor czerwony.Był to bardzo mile spędzony dzień.
  Galeria:
  http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=109

   

 • Bal Pluszowego Misia

  W dniu Światowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie klas 0 - III bawili się na zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski zabawie Misiowo –Andrzejkowej. Tego dnia dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki z którymi bawiły się podczas balu.
  Na imprezie znalazły się stoiska z wróżbami oraz konkursy miedzyklasowe na największe serce z pluszaków i rzut misiem do celu. Pierwszy konkurs zwyciężyły dzieci z oddziału przedszkolnego, a w rzucie misiem najlepsi okazali się uczniowie klasy III a, drugie miejsce zajęła klasa I, trzecie zaś najmłodszym uczniom naszej placówki. Szczególne podziękowanie dla uczniów klasy VI, którzy brali czynny udział w przygotowaniu oraz prowadzeniu imprezy.

 • Andrzejki dla klas IV - VI

  Jak co roku Samorząd Uczniowski przygotował zabawę andrzejkowa dla starszych uczniów naszej szkoły. Przy dźwiękach dobrej muzyki odbywały się wróżby oraz konkursy dla dzieci. Można było sprawdzić co pod jednym z siedmiu kubeczków los niesie lub jaka przyszłość wyjawiają kolorowe koła. Nie obyło się również bez wyścigu butów do drzwi, tańca pod miotła i zabawy w gorące krzesła. W przygotowaniu i prowadzeniu imprezy niezawodni okazali się uczniowie klasy VI, którzy przygotowali konkursy i zabawy.

 • Największa na świecie lekcja WF-u.

  23 listopada 2016 na Torwarze w Warszawie odbyła się największa lekcja w-fu. Inicjatywa prowadzona była pod patronatem Akademii Fundacja Sportu Artura Siódmiaka. Wydarzenie związane było również z próbą ustanowienia nowego rekordu Guinnessa w liczbie osób jednocześnie trenujących piłkę ręczną. Wzięło w niej udział blisko 5 000 osób. Młodzi sportowcy wykonywali specjalnie przygotowane ćwiczenia związane z treningiem piłki ręcznej. To właśnie ta dyscyplina sportowa królowała podczas  imprezy, a misją całego spotkania było zainicjowanie kontaktu młodzieży ze szczypiorniakiem. Próba pobicia zeszłorocznego rekordu Guinnessa w liczbie osób jednocześnie trenujących piłkę ręczną w jednym miejscu zakończyła się sukcesem.
    W wydarzeniu brali udział również uczniowie naszej szkoły, wraz z zawodnikami i  trenerami klubu Błonie Barwice. Była to wielka przygoda dla młodych sportowców i adeptów piłki nożnej. Spróbowali swoich sił w piłce ręcznej, spotkali gwiazdy ze świata sportu, m.in. Monikę Pyrek, Otylię Jędrzejczak, Milenę Radecką, Maję Włoszczowską, Piotra Małachowskiego, Marka Kolbowicza czy też organizatora Artura Siódmiaka. Niewątpliwie ogromne wrażenie sprawiła sama lekcja i poprowadzone przez trenerów ćwiczenia.
  Po zakończeniu zmagań na Torwarze obowiązkowo wszyscy udali się zwiedzić Stadion PGE Narodowy oraz do McDonalda.

  Galeria:

  https://spstarychwalim.edupage.org/album/?#gallery/108

 • XIV BIEGI ULICZNE Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI.

  9 listopada 2016 roku w Barwicach odbyły się XIV Biegi Uliczne Miasta i Gminy Barwice z okazji Święta Niepodległości Polski. Biegi co roku symbolicznie upamiętniają rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.Honorowym gościem zawodów był Burmistrz Barwic, pan Zenon Maksalon, który dokonał dekoracji najmłodszych uczestników zawodów.Biegi składały się z dwóch części,
  w pierwszej rywalizowały klasy I-III oraz dzieci z Oddziałów Przedszkolnych ( rocznik 2010-2007), w drugiej zaś uczniowie z klas
  IV-VI  (rocznik 2006 i starsi). Najlepsi biegacze uhonorowani zostali medalami i dyplomami. Z dobrej strony pokazali się nasi uczniowie, zdobywając 7 medali.

  Wśród reprezentantów naszej szkoły medale zdobyli:

  Żelazko Kacper - I miejsce.

  Apanowicz Wiktor - I miejsce.

  Smółka Kornelia - III miejsce.

  Mikołajczyk Oskar - II miejsce.

  Zając Jakub - I miejsce.

  Pietniczka Piotr - I miejsce.

  Pietniczka Michał - II miejsce.

  W zawodach uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Barwic, Piasków i Starego Chwalimia oraz Zespołu Szkół w Barwicach.

  Galeria:

  http://spstarychwalim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=1079

  Wyniki:

  WYNIKI2016.pdf

 • „…Ojczyzno moja, ziemio umiłowana, ukochana ziemio”. – Jan Paweł II

  Dnia 10 listopada 2016r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta 11 Listopada zwanego Narodowym Świętem Niepodległości. W tym roku przypadła 98 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy IV pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Kraski i pani Ewy Baryś.Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.Scenariusz montażu słowno – muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy  od zaborów, a skończywszy na roku 1918.Uczniowie z zainteresowaniem, w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.

   

   

strona: