We wtorek 16 kwietnia egzamin z matematyki. Przypominamy, że do sali można wnieść długopis z czarnym wkładem, linijkę (nie ekierkę i nie kątomierz), małą butelkę wody niegazowanej.
Egzamin dzień drugi - matematyka
Szanowni Rodzice
Rozmowy z rządem nie spełniają oczekiwań ZNP. W poniedziałek 08.04.2019r. rozpocznie się strajk. O ilości nauczycieli, którzy wezmą w nim czynny udział dowiem się dopiero rano w dniu strajku. W takiej sytuacji zorganizowanie odpowiedniej opieki dla dzieci będzie bardzo utrudnione. Dyrektor podejmie wszelkie działania aby zapewnić opiekę nad dziećmi, których rodzice nie będą w stanie zapewnić opieki w domu. Bardzo proszę o wyrozumiałość i pozostawienie dzieci w domu.
Jolanta Szadkowska - dyrektor szkoły
Drodzy Rodzice
W związku z możliwością przystąpienia nauczycieli i pracowników szkoły do strajku od poniedziałku 8 kwietnia 2019r. informuję, iż może dojść do sytuacji, w której zajęcia w szkole mogą zostać zawieszone do odwołania, a szkoła nie będzie mogła zapewnić dzieciom higienicznych i bezpiecznych warunków pobytu. Zwracam się z prośbą o zapewnienie dzieciom opieki w domu. Dodatkowo w szkole będzie działała świetlica dla dzieci, które nie będą mogły zostać pod opieką rodziny. Nasze możliwości są jednak mocno ograniczone ze względu na konieczność oddelegowania nauczycieli na egzamin gimnazjalny w dniach 10-12 kwietnia. Wszelkich informacji dotyczących funkcjonowania szkoły w sytuacji strajku udzielać będę Państwu za pośrednictwem Facebooka i strony internetowej szkoły. W przypadku odwołania strajku natychmiast podamy informację i zajęcia odbędą się zgodnie z planem.
Przypominam również, że dni 15, 16 i 17 kwietnia są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych ze względu na egzamin ósmoklasisty, który odbędzie się zgodnie z planem. Liczymy na Państwa zrozumienie i wsparcie.
Jolanta Szadkowska- dyrektor szkoły
"Sadzimy 1000 drzew na minutę"
W piątek 05 kwietnia 2019 roku uczniowie klas 5,6,7 wraz z Panią Z. Kosmalą i z wychowawcami przy asyście miejscowych leśników posadzili sadzonki drzew w kompleksie leśnym Krosino na terenie Nadleśnictwa Połczyn. Leśnicy opowiedzieli na czym polega ich praca, jak się należy zachować w lesie oraz pokazali jak należy prawidłowo sadzić drzewka. Na pamiątkę akcji uczniowie otrzymali książki, drewniane medale oraz certyfikat uczestnictwa w akcji "Sadzimy 1000 drzew na minutę". Na zakończenie odbyło się ognisko.
Konkurs Pięknego Czytania w klasach 1-3
Uczniowie klas1-3 poszli w ślady swoich starszych koleżanek, które w ostatnim czasie zdobyły nagrody w konkursach pięknego czytania. W zorganizowanym przez wychowawców i panią Sylwię naszą bibliotekarkę konkursie walczyli o tytuł najlepiej czytającego ucznia w swojej kategorii wiekowej. Wśród pierwszaków najlepsze okazały się Julia Stupa, Nikola Balińska i Julia Waśkowska. Zwyciężczyniami w klasie drugiej zostały Ola Jabłońska, Maja Sikora i Alicja Piątek. Najlepiej czytający trzecioklasiści to Magdalena Jóskowska, Brajan Garbarczyk i Jan Patyński.
Zwycięzcom gratulujemy!
"Twoja krew - moje życie"
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej honorowe krwiodawstwo "Twoja krew - moje życie" uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Filię biblioteczną i Szkołę Podstawową w Starym Chwalimiu. Konkurs przyczynił się do promowania wiedzy na temat honorowego oddawania krwi i kształtowania pozytywnych postaw prospołecznych. Laureatami konkursu w dwóch kategoriach wiekowych zostali :
Kategoria:
klasy 1 - 3
1. Antoni Guzowski
2. Julia Stupak
3. Dariusz Jarząbek
Kategoria
Klasy 4 - 8
1. Piotr Pietniczka
2. Anna Paszkiel
3. Maja KisielewskaGratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!!!
Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci
Z okazji przypadającego na 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci w naszej bibliotece odbyły się zajęcia biblioteczne dla uczniów klasy I SP w Starym Chwalimiu z wychowawczynią p. Agnieszka Grzeszczyk Kosmala. Dzieci wysłuchały bajek czytanych przez mieszkanki Starego Chwalimia panie - Reginę Braszkiewicz, Teresę Klimczak, sołtys Iwonę Rykaluk i Kingę Bunzę. Za prawidłowe odpowiedzi uczniowie otrzymywali ordery. Najwięcej orderów i nagrody książkowe otrzymali: Adam Piecyk, Oskar Prześluga, Nikola Balińska. Gratulujemy Dziękujemy paniom za przyjęcie zaproszenia, a uczniom za aktywność na zajęciach.
Solidarni z autyzmem - szkoła na niebiesko
Nasza szkoła przybrała dziś niebieskie barwy. Wszystko za sprawą obchodzonego na całym świecie Dnia Świadomości Autyzmu. Właśnie drugiego kwietnia na znak solidarności z osobami chorymi na autyzm organizowane są akcje, które mające na celu uświadomienie, że chorzy na autyzm są częścią każdego społeczeństwa i nie powinno się ich wykluczać. Każdej tego typu akcji towarzyszy co roku kolor niebieski, symbolizujący solidarność z ludźmi dotkniętymi autyzmem.
Mistrzostwa Świata - zaliczone na 6+
30 marca odbyły się w Toruniu 8. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Reprezentantka Barwic – Anna Kieling zajęła IX miejsce na świecie w kategorii 55+ ustanawiając tym samym swój rekord życiowy 60 m przez płotki – 11,75 , X miejsce w rzucie dyskiem i V miejsce w sztafecie 4 x 200 m. Pani Anna do mistrzostw przygotowywała się 3 lata pod czujnym okiem swojego trenera – Mariusza Kielinga.W Halowych Mistrzostwach Świata startowała duża grupa zawodników z całego świata w wieku od 35 do 85 lat. To przykład godny naśladowania, który udowadnia, że można być bardzo aktywnym dosłownie w każdym wieku. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!
OGŁOSZENIE !
Szkoła Podstawowa w Starym Chwalimiu ogłasza na rok 2019/2020 zapisy do oddziału przedszkolnego dla pięcio- i sześciolatków. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy do sekretariatu szkoły w godzinach 8.00 -15.00.
"Niezwykła moc zwykłego czytania"
Kolejny sukces naszej uczennicy! Julia Lawrenc z klasy VIII zajęła I miejsce w powiatowym konkursie pięknego czytania "Niezwykła moc zwykłego czytania" w Szczecinku w kategorii klas VII, VIII i III gimnazjum. Powiatowy konkurs pięknego czytania odbył się dziś w Szczecinku. Naszą szkołę reprezentowały Zuzia Rychcik kl. V i Julia Lawrenc. Gratulujemy!
Ptaki, Ptaszki, Ptaszęta Polne
W dniu 27 marca w konkursie szkolnym Ptaki, Ptaszki, Ptaszęta Polne wzięli udział uczniowie klas starszych. Jury w składzie Sylwia Konopka - Kuszmar, Elżbieta Kraska oraz Jolanta Wieliczko wyłoniły laureatów, którzy reprezentować nas będą 26 kwietnia w Barwicach. Kategoria Ptaki: Julia Lawrenc, Patrycja Ziółkowska, Marta Guzowska. Kategoria Ptaszki: Daniel Stupak, Julia Parada, Agata Guzowska. Gratulujemy!!!
Eliminacje do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
We wtorek 26 marca Julia Lawrenc reprezentowała naszą szkołę w powiatowych eliminacjach do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W pojedynku na słowa wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W kategorii Julii laureatów nie wyłoniono. Jury nie miało łatwego zadania, aby wśród wielu utalentowanych młodych ludzi, wybrać właśnie tych najlepszych. Julii gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.
Pierwsza pomoc przedmedyczna pierwszaków
Do klasy pierwszej na lekcje zawitali dziś niezwykli goście-ratownicy medyczni z ProMed-Szkolenia i Ratownictwo. Nasi milusińscy mogli nauczyć się jak ratować ludzkie życie zanim przyjedzie pogotowie. Podczas ćwiczeń praktycznych dzieci poznawały techniki ratownicze, a wisienką na torcie było zwiedzanie ambulansu. Teraz pierwszaki będą wiedziały jak zachować się w przypadku zagrożenia życia i pod jaki numer zadzwonić, by uzyskać pomoc. Dziękujemy ratownikom Fundacji ProMed – Szkolenia i Ratownictwo pani Idze i panu Piotrowi za cenną lekcję.
POWITANIE WIOSNY
Dziś cała szkoła oraz rodzice i goście z WTZ w Barwicach wspólnie świętowali pierwszy dzień wiosny. W programie świętowania znalazły się atrakcje takie jak wiosenne przedstawienie przygotowane przez klasę I z Panią Agnieszką Grzeszczyk oraz Koło artystyczne pod opieką Pani Marii Kłyszejko, wiosenne VII Halowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż oraz wiosenny korowód z Marzanną. Tradycyjnie pożegnanie Zimy - Marzanna spłonęła w ognisku niesiona w uroczystym korowodzie całej szkoły i rodziców. Dziękujemy za wiosenny prezent - mały ogródeczek z bratkami, który można oglądać w sekretariacie.
Debiut aktorski pierwszaków
Dziś swój debiut aktorski mieli uczniowie klasy pierwszej. Wykonane przez nich wiosenne przedstawienie przygotowane zostało przez z wychowawczynię Panią Agnieszką Grzeszczyk oraz Koło artystyczne pod opieką Pani Marii Kłyszejko. Wśród zaproszonych gości znalazła się cała społeczność szkolna oraz rodzice i goście z WTZ w Barwicach. Dziękujemy również serdecznie Pani Joannie Owczarek za przygotowanie oberka z Kołem tanecznym.
Wiosenne VII Halowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż
Tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny poraz siódmy odbyły się Wiosenne VII Halowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż przygotowane i poprowadzone przez Pana Łukasza Zająca i Pana Mariusza Kielinga. Po raz kolejny nasi uczniowie pokazali, że skoki wzwyż są u nas dyscypliną wysokich lotów. A oto nasi zwycięzcy w swoich kategoriach wiekowych:
Dziewczęta
rocznik 2009
I miejsce – Prorok Klaudia
II miejsce – Pensińska Anna
rocznik 2008
I miejsce – Smółka Kornelia
II miejsce – Lendzion Oliwia
rocznik 2007
I miejsce – Mikołajczyk Weronika
II miejsce – Pensińska Anna
rocznik 2006
I miejsce – Piątek Zuzanna
II miejsce – Orepuk Natalia
III miejsce – Kisielewska Maja
Chłopcy
rocznik 2010
I miejsce – Garbarczyk Brajan
II miejsce – Frączak Jan
III miejsce – Patyński Jan
rocznik 2009
I miejsce – Żelazko Kacper
rocznik 2007
I miejsce – Paszyński Tobias
II miejsce – Grzybowski Michał
III miejsce – Klapiński Robert
rocznik 2006
I miejsce – Woldt Mateusz
II miejsce – Bernecki Kacper
III miejsce – Mikołajczyk Oskar
rocznik 2005
I miejsce – Mrozek Antoni
II miejsce – Paszkiel Artur
III miejsce – Zalewski Dominik
rocznik 2004
I miejsce – Remez Grzegorz
II miejsce – Frączak Wiktor
rocznik 2003 i starsi
I miejsce – Kowalski Jakub
II miejsce – Buszowiecki Jakub
Zwycięzcom gratulujemy!
„Kangur matematyczny"- 2019
Dziś odbył się konkurs „Kangur matematyczny”. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów. Konkurs ma charakter jednorazowego testu: bez eliminacji, testów wstępnych, testu finałowego. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. W naszej szkole udział wzięło 9 uczniów z klas IV – VIII. Rozwiązywali zadania ze swoich kategorii wiekowych. Każdy uczestnik Konkursu otrzymał układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka oraz dyplom za udział w konkursie. Teraz czekamy na wyniki.